סימנים לנזילה מהבלמים

בלמים

מיותר לציין את החשיבות של בלמים תקינים ברכב. כידוע, נוזל הבלמים הוא זה שמאפשר יצירת לחץ שמאפשר לדסקיות הבלמים להפעיל הגלגלים לחץ שמביא לעצירת הרכב. מכאן, כל נזילה של נוזל בלמים פוגעת באיכות הבלימה ונזילה חמורה עלולה לפגוע ביכולת הבלימה ולסכן את הנהג והנוסעים ברכב. במאמר הבא נלמד על הסימנים אשר יכולים להצביע כי ייתכן וישנה בעיה בבלמים שמקורה בנזילה:

דוושת בלם רכה

כל אנומליה בדוושת הבלם כמו דוושה רכה מידי, או דוושה עם לחיצה חורקת או לא סדירה, עשויה להעיד על בעיה בבלמים וחדירת אוויר למנגנון ובסבירות גבוהה על נזילה של נוזל בלמים. במקרים שמשהו בדוושת הבלם מרגיש לא קשורה חשוב להגיע בהקדם האפשרי למוסך.

דוושה ללא התנגדות

אם בעת לחיצה על דוושת הבלם אין שום התנגדות והיא פשוט שוקעת לרצפה, זה מעיד על תקלה חמורה בבלמים ובסבירות גבוהה על נזילה מהבלמים.

ביצועי בלמים ירודים

אם פתאום אתם מרגישים שהרכב שלכם בולם פחות טוב, שמרחק הבלימה מתארך או שתגובת הרכב ללחיצה על הבלם מגיעה באיחור, גם זו אינדיקציה לקיומה של נזילה מהבלמים וגם היא דורשת בערור מקיף יותר במוסך.

נזילה נראית לעין

כמו במקרים של נזילת שמן או נוזל מנוע, גם במקרים חמורים של נזילת נוזל בלמים עשויה להיקוות שלולית של נוזל מתחת לרכב במצב חניה. קחו בחשבון, שבשונה מנזילת שמן גיר או שמן מנוע, קשה מאוד לאתר נזילת נוזל בלמים. נוזל הבלמים כמעט שקוף וקשה להבחין בו, גם סדר גודל של נזילת נוזל בלמים יהיה לרוב קטן יותר. אחרי שזה נאמר, אם כן זיהיתם מתחת לרכב נזילה של נוזל בלמים, כנראה שמדובר בנזילה חמורה שצריכה להיות מטופלת בהקדם במוסך.

נורית אזהרה בלוח המחוונים

אחת מנורות האזהרה בלוח המחוונים היא נורת הבלם שמעידה על בעיה בבלמים. חשוב לציין שנזילה של נוזל בלמים היא רק תרחיש אחד שיגרום להדלקת הנורה. בכל מקרה כאשר נדלקת נורת האזהרה של הבלמים חשוב לפנות למוסך השירות ולרדת לחקר העניין.

מאמרים נוספים

נורת כרית אוויר
נורת כרית אוויר דולקת

כרית האוויר היא המצאה חשובה שהצילה מיליוני אנשים שהיו מעורבים בתאונות דרכים. לכן, גם אין …

קרא עוד
בלמים
סימנים לנזילה מהבלמים

מיותר לציין את החשיבות של בלמים תקינים ברכב. כידוע, נוזל הבלמים הוא זה שמאפשר יצירת …

קרא עוד
מתלים ובולם זעזועים
איך מערכת המתלים ברכב עובדת?

המטרה העיקרית של מערכת המתלים היא להפחית את הרעידות והטלטולים בתא הנוסעים של הרכב, היא …

קרא עוד
תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
לחצו כאן להתחלת צ'ט
דבר עם נציג
צ'ט - קארטרוניק
אהלן :)
צריכים עזרה ?
דילוג לתוכן