מחשב גיר

מעבדת רכב קארטרוניק מתמחה במתן שירותי תיקון והחלפה של מחשבי גיר (TCM) לכל סוגי הרכבים והדגמים. השירות כולל דיאגנוסטיקה מקיפה במעבדה על ידי צוות מיומן וביצוע תיקון יסודי או החלפה במחשב גיר איכותי שנבדק בקפידה טרם ההתקנה. אצלנו תיהנו ממחירים שוברי שוק על כל שירותי מחשוב לרכב בכלל ועל מחשבי גיר בפרט, ברשותנו מאגר ענק של חלפים ומחשבי ריק הזמינים לאספקה מהירה, כולל אחריות מקיפה ארוכת טווח.

מחשב גיר - תפקיד

מחשב הגיר או מודול בקרת תיבת הילוכים (TCM – Transmission Control Module) הינו רכיב חשוב בתפעול ובבקרה של תיבת ההילוכים (גיר) ברכב שלנו. זהו רכיב ממוחשב אשר מקבל מידע רב מחיישנים שונים ברכב אותו הוא מנתח לשם שיפור יעילות תיבת ההילוכים במהלך הנסיעה. המחשב מסייע בתזמון מיטבי של שינוי ההילוכים בהתאם למצב הנסיעה על הכביש ובכך ליהנות מנסיעה חלקה יותר, בטוחה יותר שתחסוך לנו גם באנרגיה ובהוצאות הדלק.

תקלות נפוצות במחשב גיר

  • רכב "לא סוחב" ומתקשה להאיץ
  • גיר מחליק - כלומר מחליף בין הילוכים ללא העברה ידנית
  • אי יכולת להחליף בין הילוכים - קושי או אי אפשרות להחליף בין מצבי הילוך שונים בזמן הנסיעה, בעת האצה ולקראת עצירה.
  • קושי או יכולת לצאת ממצב ניוטרל
  • השהיה במעבר בין הילוכים
  • צריכת דלק גרועה

במידה ואתם חווים חלק מבעיות אלו ייתכן כי הבעיה קשורה למחשב גיר, איך היא יכולת להיות קשורה לבעיות אחרות במערכת הגיר המשוכללת והמורכבת או מבעיות רכב אחרות. לשם כך יש להגיע אל מעבדת רכב שתבצע דיאגנוסטיקה ממוחשבת לאיתור מדויק של מקור התקלה ולראות אם אכן הבעיה קשורה למחשב גיר שניזוק. 

דיאגנוסטיקה מקצועית וטיפול יסודי

בעיות רבות במחשבי הגיר נגרמות עקב טיפול לקוי של מוסכים לא מקצועיים (לצד מקרים של הצפות מים) שאינם בקיאים או מבינים את החשיבות והרגישות של רכיב חכם זה המורכב מחלקים קטנים ורגישים ולכן הוא זקוק לטיפול יסודי וקפדני על מנת לשמור על תקינותו. אנו בקארטרוניק, מעבדת רכב מקצועית, בעלי ניסיון רב בתיקון מחשבי גיר לכל הסוגים נדאג לאתר את הבעיה ולהעניק את הטיפול הטוב ביותר ולספק לכם את התמורה המיטבית למחיר. 

במהלך השנים האחרונות חסכנו ללקוחותינו אלפי שקלים על תיקון והחלפת מחשבי גיר מכל הסוגים: מאזדה, רנו, פורד פוקוס ועוד. בכל מקרה של תקלה או חשד לתקלה במחשב הגיר אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנו נשמח לעמוד לשירותכם.